Západ 2017, pravidelné manévry ruské a běloruské armády, letos vyvolává obavy, že by mohl být zástěrkou pro agresi vůči Ukrajině či pobaltským státům. Kreml to označuje za absurdní a tvrdí, že naopak půjde o jedno z nejmenších cvičení od roku 2009, kdy byla tato tradice manévrů ze sovětských dob obnovena.

"Chystané cvičení je neobyčejně masivní a může být použito nejenom proti Ukrajině, ale i proti kterékoliv evropské zemi sousedící s Ruskem," prohlásil po schůzce s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak. Podle něj bude Ukrajina připravena odrazit případný útok ze strany Ruska. "To budou ohromné manévry, jen na převoz vojáků si armáda objednala 4 000 vagonů," tvrdil Poltorak.

V článku se dále dozvíte

  • Cvičení Západ 2017 by podle ukrajinského ministra obrany mohlo být použito k útoku na Ukrajinu nebo pobaltské státy.
  • Moskva tvrdí, že plánované cvičení se koná každé čtyři roky a to letošní bude jedno z nejmenších.
  • Podle expertů se Moskva oproti USA a NATO cítí slabá, a tudíž se snaží ukazovat, že se bude bránit útoku nebo snahám o změnu režimu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.