Západ 2017, pravidelné manévry ruské a běloruské armády, letos vyvolává obavy, že by mohl být zástěrkou pro agresi vůči Ukrajině či pobaltským státům. Kreml to označuje za absurdní a tvrdí, že naopak půjde o jedno z nejmenších cvičení od roku 2009, kdy byla tato tradice manévrů ze sovětských dob obnovena.

"Chystané cvičení je neobyčejně masivní a může být použito nejenom proti Ukrajině, ale i proti kterékoliv evropské zemi sousedící s Ruskem," prohlásil po schůzce s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem ukrajinský ministr obrany Stěpan Poltorak. Podle něj bude Ukrajina připravena odrazit případný útok ze strany Ruska. "To budou ohromné manévry, jen na převoz vojáků si armáda objednala 4 000 vagonů," tvrdil Poltorak.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.