Na českém zdravotnictví je pozoruhodná jedna věc: nedostatek informací o kvalitě léčby, podle kterých by se mohl pacient jednoduše orientovat.

Lidé se dozvědí, jak dobrá je jejich nemocnice. Systém na to už má stát hotový

Aby nebyla mýlka. Statistických údajů, které se týkají zdraví, je dost. Víme dobře, že česká populace je na předních místech ve spotřebě alkoholu, cigaret a v obezitě. Víme také, že se v Česku umírá na nemoci oběhové soustavy a na některé typy zhoubných nádorů v poměru k počtu lidí více než ve většině zemí Evropské unie. Existuje přehled o dostupnosti péče (časté návštěvy doktorů zřejmě patří ke zdejší oblíbené kratochvíli), o výdajích (veřejných i soukromých) na zdravotní péči i o ekonomice jednotlivých nemocnic. Při hlubším pátrání je rovněž zřejmé, že přetrvávají obrovské rozdíly v úmrtnosti v jednotlivých regionech Česka, které ovšem odborníci přisuzují spíše socioekonomickému charakteru krajů (nezaměstnanost, počet nepřizpůsobivých, kteří nedbají na prevenci, apod.) než kvalitě zdravotní péče.

V článku se dále dozvíte

  • České zdravotnictví nemá jasné údaje o tom, jak kvalitně se kde léčí.
  • Snaha o sestavení žebříčků kvality narazila na prudký odpor zdravotnických zařízení.
  • Pokud by se skutečně zjistilo, kdo a jak léčí, mohlo by dojít ke změně financování nemocnic. A to není nic, o co by měly zájem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.