Najít konspirační či nenávistné servery ve vyhledávači Google je stále těžší. Technologická firma se úpravou svého systému snaží o to, aby se závadný či nedůvěryhodný obsah neobjevoval na prvních příčkách ve výsledcích vyhledávání. Je to jeden z kroků, jak chce společnost bojovat proti dezinformačním serverům a lživým zprávám.

I když jsou algoritmy pro vyhledávání stále upravované, nejsou dokonalé. Googlu tak v hodnocení kvalitního obsahu musí pomáhat lidé. "Zaměstnáváme po celém světě na deset tisíc hodnotitelů, kteří pomáhají najít nejpřesnější a nejvhodnější závěry," popisuje mluvčí české pobočky Googlu Alžběta Houzarová. Tito lidé se řídí podle příručky pokynů. A právě tento manuál byl 27. července bez větší pozornosti aktualizován, letos už poněkolikáté v řádě. Detailně největší změny shrnul server thesempost.com. Upozornil na to, že stránky s konspiračními teoriemi dostanou od hodnotitelů menší známku, což je zařadí na nižší místa na přehledu vyhledaných výsledků. Jako příklad se ve stošedesátistránkovém dokumentu od Googlu dává konspirační teorie o planetě Nibiru, která se má podle některých lidí přiblížit k Zemi a přivodit konec světa. NASA však tuto teorii neustále vyvrací.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Google stále přitvrzuje proti serverům šířícím hoaxy a dezinformace.
  • Aby výsledky byly co nejpřesnější, pomáhají ve vyhodnocování i lidé.
  • Ti podle nově aktualizovaného manuálu mají tvrdě postupovat proti konspiračním teoriím.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.