Bilingvní mateřské školy, kde se děti odmalička učí anglicky, už mají svůj boom za sebou. V pražských Modřanech se nyní otevírá školka, kde se děti pětkrát týdně učí čínsky s rodilými mluvčími. "Základní znalosti děti pochytí při každodenních činnostech dopoledne. Dvakrát týdně odpoledne pak probíhá přímo výukový blok čínštiny, zaměřený na pohádky a znalost kultury," prezentuje se školka na webu.

Dvojjazyčnou mateřskou školu ChinCen založil Adam Černý, advokát bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha či expremiéra Petra Nečase. Soukromou školku vede jeho sestra Da­niela Černá. Projekt prý měli v hlavě už dlouho, začínali s individuálním vzděláváním, pak se rozhodli, že by rádi něco většího.

"Chci, aby moje dítě bylo výjimečné, s angličtinou dnes v kolektivu neoslní. Otevřeli jsme školku pro rodiče, kteří stejně jako my věří, že čínština má do budoucna velký potenciál a umět ji bude výhodou," vysvětluje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.