Smějící se šťastní mladíci mávali za prudkého deště vlajkami. V Tripolisu, Misurátě, Benghází a mnoha dalších místech Libye. Alespoň na jeden večer to vypadalo, že země, roztříštěná občanskou válkou, je znovu jednotná. Střelbu bylo slyšet, ale jen tu oslavnou, do vzduchu.

Migrantů, kteří doplují do Itálie, výrazně ubylo. Zasahují proti nim Libyjci

Krátkou iluzi způsobil před třemi lety libyjský fotbalový tým, který v dramatickém finále mistrovství Afriky v Kapském městě porazil na penalty favorizovanou Ghanu. Málokdo si při tom vzpomněl, že šampionát měla původně pořádat Libye. Kvůli bojům, špatné bezpečnostní situaci a poškozené infrastruktuře to ale bylo nemyslitelné, proto se v roce 2014 vše přesunulo do Jihoafrické republiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.