Pryč jsou časy, kdy rodiče dávali dětem peníze jen do doby, než dosáhnou dospělosti nebo dokončí studia. Finančně podporovat své děti ještě dlouho po tom, co překročí hranici dospělosti, je v Česku čím dál častější. Podle průzkumu pro ČSOB mezi 1500 respondenty je 28 procent rodičů připraveno podporovat své děti až do doby, kdy to přestanou potřebovat. Třetina je chce dotovat, než začnou samy vydělávat.

"I podle mých zkušeností se hodně zvyšuje procento rodičů, kteří finančně podporují své děti i v době, kdy vydělávají. Ať už společným bydlením, či nákupem základních věcí do domácnosti," říká Marcela Hrubošová, autorka projektu Finance pro radost, jež se zabývá vzděláváním v oblasti finanční gramotnosti a podnikatelství.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.