Miloš Zeman už má dostatek podpisů lidí pro to, aby se v zimě příštího roku znovu ucházel o prezidentský post. Hospodářským novinám to potvrdil senátor a šéf Strany práv občanů Jan Veleba, který se v Zemanově znovukandidatuře angažuje. "Zcela určitě můžu říct, že to splněno je," řekl Veleba.

K tomu, aby se člověk mohl do prezidentského klání přihlásit, potřebuje podporu dvaceti poslanců nebo deseti senátorů, anebo podpis alespoň padesáti tisíc občanů České republiky. Nominaci od zákonodárců ale Zeman dopředu odmítl.

Zeman je tak zatím teprve druhým kandidátem, který potřebné kvorum splnil. Jako první podpisy nasbíral hudebník a podnikatel Michal Horáček. Podle jeho týmu jich má pod peticí zhruba sedmdesát tisíc. "Kvůli nečitelnosti nebo neúplnosti údajů jsme už cca 11 tisíc podpisů vyřadili," dodává mluvčí Horáčka Jiří Táborský.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.