Finsko na začátku roku zahájilo pilotní projekt základního příjmu. Stejný experiment spouští Kanaďané, a je dokonce více než dvojnásobný, co se zdrojů a počtu zapojených domácností týče. Nově se navíc chtějí přidat i v Německu. Obyvatelé Aljašky by si zase raději nechali zvýšit daně, než aby o svou formu základního příjmu přišli.

O nepodmíněné dávce pro všechny se debatuje i v Česku, nikdo ale pořádně neví, kolik by to stálo a jak by to dopadlo na chudé nebo bohaté domácnosti. Hospodářské noviny přinášejí první ucelenou analýzu.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.