Firmě Vítkovice Power Engineering nestačil ani téměř rok na to, aby připravila životaschopný reorganizační plán, a společnost ze skupiny ostravského podnikatele Jana Světlíka tak skončí v konkurzu. Včera o tom rozhodl ostravský soud. Ohroženo tak je zhruba 800 pracovních míst.

Představenstvo Vítkovic Power Engineering (VPE) svým krokem, kdy podalo návrh na konkurz, minulý týden překvapilo i svoji mateřskou firmu. Tou je jedna z největších strojírenských skupin v Česku, Vítkovice Machinery Group. Ta měla v plánu ještě posledních 14 dní jednat se zájemci o prodeji VPE.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.