Podílovým fondům aktivně řízeným manažery roste silná konkurence. Jsou jí takzvané burzovně obchodované fondy, známé pod zkratkou ETF. Investory lákají především na nízké poplatky, které si mohou dovolit nabízet mimo jiné proto, že jen pasivně kopírují vývoj vybraného podkladového aktiva, a mají tak nižší náklady.

Analýza Institutu strategického investování při Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze (ISTI) pro Hospodářské noviny ukázala, že jen za posledních pět let objem peněz investovaných prostřednictvím ETF vzrostl o 75 procent. Nyní dosahuje už čtyř bilionů dolarů.

Infografika
Infografika FONDY ETF

V článku se dále dozvíte

  • Do burzovně obchodovaných fondů, jež nikdo aktivně nespravuje, už investoři vložili čtyři biliony dolarů.
  • Za posledních pět let vzrostl objem peněz v takzvaných ETF fondech o tři čtvrtiny.
  • Běžným podílovým fondům konkurují ETF především nižšími poplatky a jednoduchým obchodováním.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru