Burzovně obchodované fondy (exchange-traded funds či ETF) jsou podle analytika společnosti BH Securities Martina Vlčka výhodné pro investory díky nízkým poplatkům. Jejich další předností je pak také široká nabídka, jelikož investiční společnosti nabízejí fondy investující nejen do akcií, ale také do dluhopisů, komodit či měn. Na druhou stranu u některých burzovně obchodovaných fondů může být za určitých okolností problémem nízká likvidita podkladových aktiv.


HN: Jaký je v Česku zájem o burzovně obchodované fondy?

Co se týče BH Securities, tak někteří klienti je využívají hodně, jiní třeba vůbec. Nejvíce ty obchodované v amerických dolarech, které jsou nejrozšířenější, a většinou v oblastech, kde si nedokážou namixovat investiční strategii z jednotlivých akciových titulů. Mezi nejpopulárnější patří fondy na komodity, například ropu nebo zlato.

V článku se dále dozvíte

  • Burzovně obchodované fondy (exchange-traded funds či ETF) jsou populární zejména ve Spojených státech. Při investování a obchodování je však využívají i klienti v Česku.
  • ETF přímo na české akcie neexistuje, tuzemské tituly však lze nalézt například v jednom z ETF zaměřených na akciové trhy ve střední a východní Evropě.
  • Podle analytika společnosti BH Securities Martina Vlčka jsou jednou z hlavních výhod ETF nízké poplatky za správu, které jsou mnohdy výrazně nižší než u tradičních podílových fondů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru