Kdykoliv se píšou profilové texty o Carle del Ponteové, věhlasné prokurátorce stíhající válečné zločince, zpravidla se zmiňuje její výška. Měří sotva sto padesát centimetrů, což značně kontrastuje s tím, jak moc se jí báli ti, po nichž kdy šla.

Když jako vyšetřovatelka ve svém rodném Švýcarsku pátrala po penězích italské mafie ulitých v tamějších bankách, vysloužila si mezi gangstery přezdívku Puttana, tedy děvka.

V článku se dále dozvíte

  • Vyšetřovatelka OSN pro zločiny v Sýrii podala rezignaci.
  • Carla del Ponteová se vyznačuje buldočí povahou a neústupností.
  • Teď byla ale krátká na alibismus Rady bezpečnosti OSN, která práci komise nikdy pořádně nepodpořila.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru