Platební firma PayU plánuje expanzi v Česku, Polsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Výhledově se chce pustit do bankovních služeb a nabízet internetové úvěry lidem, kteří mají hluboko do kapsy a banky jim většinou odmítají půjčovat. Právě ve zdejším regionu firma vidí velký potenciál růstu kvůli vzrůstajícímu počtu plateb proběhlých na webu.

Za PayU stojí jihoafrická skupina Naspers, která v květnu za 110 milionů eur (2,9 miliardy korun) koupila menšinový podíl v německém Kreditechu. Ten se zabývá poskytováním úvěrů po internetu a PayU s ním právě rozjíždí spolupráci.

"S pomocí Kreditechu můžete platit prostřednictvím předplacené karty, možné jsou i zpožděné platby nebo placení na splátky," vysvětluje šéf PayU pro Evropu, Blízký východ a Afriku Mario Shiliashki. "Takový úvěrový systém rozšiřuje platební možnosti spotřebitelů, kteří jinak na bankovní úvěry nedosáhnou," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.