Platební firma PayU plánuje expanzi v Česku, Polsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Výhledově se chce pustit do bankovních služeb a nabízet internetové úvěry lidem, kteří mají hluboko do kapsy a banky jim většinou odmítají půjčovat. Právě ve zdejším regionu firma vidí velký potenciál růstu kvůli vzrůstajícímu počtu plateb proběhlých na webu.

Za PayU stojí jihoafrická skupina Naspers, která v květnu za 110 milionů eur (2,9 miliardy korun) koupila menšinový podíl v německém Kreditechu. Ten se zabývá poskytováním úvěrů po internetu a PayU s ním právě rozjíždí spolupráci.

"S pomocí Kreditechu můžete platit prostřednictvím předplacené karty, možné jsou i zpožděné platby nebo placení na splátky," vysvětluje šéf PayU pro Evropu, Blízký východ a Afriku Mario Shiliashki. "Takový úvěrový systém rozšiřuje platební možnosti spotřebitelů, kteří jinak na bankovní úvěry nedosáhnou," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru