Byť jde o celkem malou sumu, pro maličkou obec Vojníkov na Písecku je to velké vítězství. Finanční ředitelství jí musí vrátit 140tisícovou pokutu za to, že nevypsala veřejnou zakázku na nápravu povodňových škod. Podle Svazu měst a obcí může být tento případ precedentem s dopadem na desítky až stovky dalších obcí.

Na stranu Vojníkova se před dvěma týdny postavil Nejvyšší správní soud. A finanční ředitelství nebývale zkritizoval s tím, že je při svém rozhodování odtrženo od reality. Obec pokutovalo za to, že na opravy nevypsala veřejnou soutěž. Zákon to přitom u tak malých zakázek nevyžaduje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.