Když před časem Warren Buffett oznamoval, že za miliardy dolarů nakoupil další desítky milionů akcií Applu, odpověděl i na otázku, proč do "jablečné firmy investuje. "Protože se mi líbí." Buffett, investor s pověstí kouzelníka, přitom na technologické firmy nikdy nesázel, což vysvětloval tím, že jim nerozumí. Ovšem úspěch Applu srozumitelný je. A nejen pro Buffetta. Za letošek se akcie Applu zhodnotily více než o čtvrtinu a v úterý večer zveřejněné výsledky způsobily skok o dalších pět procent a poprvé v historii dostaly index Dow Jones přes hranici 22 tisíc bodů. Ukázalo se totiž, že iPhony se dobře prodávají i v sezoně, kdy už se divoce spekuluje o tom, jak přelomový bude příští model. Apple se nyní investorům líbí tak, že jeho celková hodnota překročila 820 miliard dolarů. Tak cennou firmu svět ještě neviděl.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru