Moje babička byla chudá žena, která v 50. letech vychovávala sama tři děti. Každý rok opustila v květnu vinohradský byt a přestěhovala se do letního pronájmu do vily v Jevanech. Strávili tam všichni čas až do konce září, děti chodily dva měsíce do místní školy. Bylo to levné, a navíc to dětem zaručovalo pobyt na "čerstvém vzduchu".

Dnes, zhruba o šedesát let později, nic takového nepřipadá v úvahu. Naše bohatá společnost nemá čas, aby trávila čtyři měsíce někde na čerstvém vzduchu, a dovolenou prožívá pokud možno v uzavřeném komplexu all inclusive ve zrychleném desetidenním módu. Přesto se nám občas po starých dobrých časech zasteskne, což se navenek projeví palčivou touhou po vlastnictví čehokoliv na "čerstvém vzduchu", nejlépe u vody.

V článku se dále dozvíte

  • Výběr rekreačních nemovitostí po celé Evropě je velký, navíc - s ohledem na zdejší růst cen - mnohdy za stejné peníze.
  • Soudě podle informací realitních kanceláří je ideální destinací Bulharsko, zajímavé má být i Chorvatsko.
  • Koupit si ale můžete třeba i tzv. vesnici duchů. Těch je v Itálii podle posledních odhadů na dvacet tisíc.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru