Mělo jít o hladký rozvod, zatím ho ale provázejí problémy. Podle očekávání se včera největší digitální měna světa bitcoin rozdělila na dvě samostatná platidla: dosavadní bitcoin a nový bitcoin cash.

Kolem odštěpené verze měny vznikl vlastní platební systém, což odborníci označují za hlavní znak rozdělení. Nové virtuální mince typu bitcoin cash se ale stále ještě neobjevily. Nenašlo se dostatek specializovaných uživatelů − těžařů, kteří by je poslali do oběhu. "Takový proces může trvat dalších 24 hodin. Potvrzuje se tím, že bitcoin cash obsáhl pouhé procento celého bitcoinového trhu," uvedl včera odpoledne na svém Twitteru jeden z klíčových bitcoinových vývojářů Jeff Garzik.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.