Právní pomoc zdarma se rozšíří

Bezplatná právní pomoc se dostane k více lidem. Senátem prošla dlouho připravovaná novela zákona o advokacii, která umožní za stokorunový poplatek využít dvě hodiny právních porad ročně. Od podzimu se tak budou moci nemajetní lidé obracet na profesionály nejenom v "klasickém" řízení před soudy, ale − když tápou ve správním řízení − třeba při projednávání přestupků. Zákon nově dopadá i na kauzy řešené před Ústavním soudem. Novela zákona zároveň přitvrzuje proti těm, kteří poskytují právní rady a přitom nejsou členy žádné právnické profesní komory. Změnu vítají kromě advokátů také notáři a soudní exekutoři. Nikdo by se za ně už neměl falešně vydávat. Pokuty za takzvané vinklaření jsou vysoké, podvodníky mohou neoprávněné rady vyjít až na tři miliony korun.

Personálie

Litigační tým advokátní kanceláře Moreno Vlk & Asociados v Praze doplnila Lenka Pánková, která má více než 10letou praxi v oboru. Zaměřuje se na procesní právo občanské i trestní, včetně exekucí, právních vztahů v občanských i obchodních sporech, a dále právo rodinné. Předtím působila v jihlavské advokátní kanceláři Pánek Beránek Melichar.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.