Nejbohatší Čech Petr Kellner zažil ve svém byznysu skokový rok. Hodnota majetku, který spravuje jeho firma PPF, vzrostla o čtvrtinu na 730 miliard korun. Zisk skupiny, jež má už přes 130 tisíc zaměstnanců, se loni více než ztrojnásobil na zhruba 30 miliard korun.

"I v malé zemi, jako je Česká republika, může vzniknout firma, která dělá věci na světové úrovni," okomentoval ve výroční zprávě růst PPF třiapadesátiletý Kellner, který se jinak publicitě vyhýbá a s médii nekomunikuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šéf skupiny PPF Petr Kellner zažil ve svém byznysu velmi úspěšný rok.
  • Hodnota majetku firmy vzrostla o čtvrtinu na v přepočtu 730 miliard korun.
  • Zisk PPF, která už má přes 130 tisíc zaměstnanců, se loni více než ztrojnásobil na zhruba 30 miliard korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru