Světem bitcoinu a dalších kryptoměn otřásla zpráva o zavření jedné z nejznámějších a nejstarších bitcoinových burz BTC-e. Podle řeckých vyšetřovatelů i americké FBI se přes ni propraly až čtyři miliardy dolarů. Zásah policie proti burze proběhl už minulý týden a v Řecku byl zatčen její údajný provozovatel.

A nyní se ukazuje, že stopa "vypraných" peněz může vést přímo do Prahy. S burzou spolupracovala dvojice firem ruského podnikatele Sergeye Mayzuse, který v Česku dlouhodobě žije a podniká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americká FBI provedla zátah na bitcoinovou burzu BTC-e. Údajně se na ní vypraly špinavé peníze v hodnotě čtyř miliard dolarů.
  • S burzou spolupracoval i Rus Sergey Mayzus, který žije a podniká v Česku.
  • Mayzusovy firmy MoneyPolo a OKPay umožňovaly výběr peněz z této burzy. Mayzusovy firmy byly v Česku nebo na Kypru několikrát prošetřovány. Vždy šlo o porušení zákonů proti praní špinavých peněz a nedostatečnou kontrolu identity zákazníků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru