Evropské fondy vedou ke korupci, bylo by lepší, kdyby nebyly, povzdechl si svého času na neformálním setkání expremiér Petr Nečas. Pojem eurofondy je dlouhodobě pro české liberály něco jako červený hadr pro býka. Jejich pověst bezpochyby přispěla k tomu, že je názor na Evropu v Česku jeden z nejvíc pesimistických v celé evropské osmadvacítce.

Od roku 2004 do konce letošního pololetí dostala Česká republika z Evropy v čistém vyjádření (po odečtení toho, co do EU poslala) 656 miliard korun. Což je dost peněz, zejména, když prý mohou za všechny neduhy v Česku. Realita je ovšem poněkud odlišná.

V článku se dále dozvíte

  • Od roku 2004 do Česka přiteklo z Evropské unie 656 miliard korun.
  • Podle kritiků mohou evropské dotace za růst korupce či problémy s rozpočtem.
  • Dotace čehokoliv samozřejmě křiví trh a vytvářejí závislost. Neznamená to však, že jsou příčinou českých problémů všeho druhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru