Na summitu G20 v Ham­burku počátkem července to ještě vypadalo nadějně. První setkání Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem proběhlo úspěšně a prezident USA dával najevo, že je ochoten Moskvě naslouchat. Jenže o pár týdnů později americký Kongres schválil zákon umožňující prezidentovi rozšířit sankce proti Rusku. Ale především mu zakazuje sankce odvolat bez schválení zákonodárci.

"Ničí to perspektivy normalizace vzájemných vztahů a ze Spojených států dělá zdroj nebezpečí pro Rusko," prohlásil obvykle velmi rezervovaný náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabov, jenž odpovídá za vztahy s USA.

Minulý pátek ruské ministerstvo zahraničí zveřejnilo první reakci na nově přijatý zákon. Počet amerických diplomatů v Rusku má klesnout na úroveň počtu ruských diplomatů v USA, tedy na 455. Prezident Putin včera v ruské státní televizi řekl, že zemi bude muset opustit 755 diplomatů Spojených států.

V článku se dále dozvíte

  • Přijetím nového amerického zákona, který zakazuje prezidentovi zrušit sankce proti Rusku, ztratil Donald Trump pro Kreml význam.
  • Moskva vždy spoléhala na osobní diplomacii Vladimira Putina, ta je ovšem nyní nepoužitelná.
  • Možné kroky Moskvy ale nebudou mít velký dopad, zákaz exportu do USA by poškodil především ruské společnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.