Předvolební politika v českém podání připomíná seriál Hra o trůny. Schyluje se k závěrečné bitvě, spojenectví se rozpadají, nová vznikají, v různých táborech si budují zázemí oportunisté připravení dosavadním lídrům vrazit něco hodně ostrého do zad. Nikdo nemůže říci, jak to vlastně dopadne. I když vodítek pro orientaci v politickém terénu přece jen přibývá.

Pravda, někdy má české letní politické dění poněkud tragikomické rysy, které Hra o trůny postrádá. Po celé zemi visí billboardy propagující spojenectví lidovců a Starostů. Vyrojily se přesně v momentě, kdy se jejich koalice rozpadla. Hesla zní dost ironicky. "Síla, která řeší problémy lidí, ne svoje," je slogan, který představuje nesporný vrchol letního politického sarkasmu. Když dodáme, že se pár dní po rozpadu koalice objevil první relevantní průzkum, který změřil koalici jako koalici a ukázal, že to se vstupem do sněmovny zase nemuselo být tak beznadějné, je tragikomický obraz domalován.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?