Podmínkou pro získání veřejné zakázky může být nově zaměstnání vězňů nebo lidí se záznamem v trestním rejstříku. S nápadem přišlo ministerstvo spravedlnosti. Firmy, které trestancům práci už poskytují nebo teprve poskytovat chtějí, tak budou mít výhodu při získávání veřejných zakázek.

Návod, který dal dohromady úřad ministra Roberta Pelikána, ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva pro místní rozvoj, umožňuje zadavatelům veřejných zakázek dát zaměstnání vězňů jako zvláštní podmínku pro její získání či jedno z kritérií při výběru firmy. Stát si od opatření slibuje zvýšení zaměstnanosti těchto lidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.