Asi není nic jiného, co by natolik rozzářilo oči majitele velké české chemičky na žlutý fosfor Ivana Baťky, než když začne mluvit o akademii, kterou má pro vlastní zaměstnance. A nejde jen tak o ledajakou školu, kde by vyučovali dva tři předáci firmy ty, kdo do podniku nově přišli. To má totiž kdekdo.

Sonnentor

◼ česká firma, která 25 let vyrábí ekologické a bio čaje
◼ buduje ve Velkých Hostěrádkách akademii ekologického zemědělství
◼ jde nejen o školení zaměstnanců, ale i o nástavbové studium po škole, kam může kdokoliv

Tady v břeclavské Fosfě učí dospělé studenty i slavní ekonomičtí experti ze zahraničí. "Firmy bez lidí jsou jen kusy betonu a oceli," cituje rád Baťka jeden ze svých vzorů, zakladatele obuvnického impéria Baťu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V břeclavské Fosfě učí dospělé studenty i slavní ekonomičtí experti ze zahraničí.
  • Zdejší firemní univerzitou prošlo už 130 lidí a pouhá statistika říká, že firma díky nim vyřešila přes 80 problémů s plýtváním různého druhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru