Pokud v Polsku řidič překročí povolenou rychlost a policie ho okamžitě zadrží, může od konce letošního srpna pokutu uhradit platební kartou přímo na místě. Nový zákon, který vstupuje v platnost, předpokládá, že policie se postupně začne vybavovat platebními terminály.

Skončí tak obvyklé dohadování o tom, že například zahraniční řidiči nemají dostatek hotovosti pro platbu podobných pokut. "Mnozí z nich nemají hotovost, ale jsou ochotni platit kartou," uvedl při vysvětlování zákona v Sejmu představitel ministerstva vnitra. To si od nových předpisů slibuje, že se vybírání pokut zásadně zlepší.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.