Tendr na nového provozovatele českého mýtného systému se dal do pohybu. Celkem osm firem požádalo o dokumentaci k nynějšímu systému provozovanému firmou Kapsch. Na dotaz HN to sdělil mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar. "Všem jsme po uzavření dohody o zachování důvěrnosti informací požadovanou dokumentaci předali," doplnil.

Číslo o počtu zájemců zkoumajících "střeva" systému napovídá, kolik firem se o obří desetiletou zakázku v předpokládané hodnotě 29 miliard korun nakonec přihlásí. Uchazeči mají už pouze dva týdny, aby se definitivně rozhodli, zda do soutěžního klání půjdou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.