Titulek textu se svatozáří je vtipem jen napůl. Jedna z nejmocnějších žen české energetiky se totiž opravdu cítí jako mučednice a bojovnice se zlem. Odcházející šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková si proto fotku, kde jí hotelové lustry právě takovou svatozář vytvářejí, vybrala sama. "Ještě tam dodejte, že mi knížku křtil kněz," říká vážně.

V úřadu v pondělí po šesti letech skončila. Nově ji vystřídá kolektivní orgán − pětičlenná rada ERÚ. Během tohoto šestiletého období neuplynulo pár měsíců, aniž by se okolo ERÚ či Vitáskové neprohnal nějaký menší či větší skandál. Dá se říct, že pravděpodobně žádný státní úředník neměl ve své funkci tak bouřlivé působení jako ona. A málokterý by to ustál.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.