První pracovní zkušenost Václav Horák získal v dnes už neexistující Agrobance. Počítačová odbornost mu tam otevřela dveře do světa financí a posléze i k dalším příležitostem: v někdejší bance Skala a poté v nově vznikající splátkové firmě Cetelem, kterou pak mnoho let v Česku řídil. Pro francouzskou společnost BNP Paribas pak ještě pracoval jako nejvyšší manažer pro IT ve středoevropském regionu. "IT je moje původní profese, ale za ryzího ajťáka se nepovažuji. Dělat IT pro IT mě nikdy nebavilo. Celý život prosazuji myšlenku, že je to prostředek pro dosažení obchodních a finančních výsledků. A teď jsem pro to dostal novou příležitost," říká Horák, který v červenci nastoupil na pozici generálního ředitele českého Home Creditu, patřícího do skupiny PPF. Současnost mu v mnohém připomíná jeho začátky.

"Přicházím do Home Creditu v době, kdy IT technologie rychle mění svět. Stejně jako jsme kdysi v Agrobance budovali první IT systém, tak teď začínáme v Home Creditu stavět novou IT architekturu, která by měla podpořit rychlé nasazování nových a jednodušších produktů. Zažívám tu stejné budovatelské nadšení a také mladý kolektiv. Průměrný věk zaměstnanců je 33 let. Připomíná mi to staré časy," říká Horák, kterému je nyní 54 let a ještě zkraje roku si myslel, že svou další kariéru spojí spíš se start-upy.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?