Ani o dovolené by člověk neměl úplně vypnout. Podle odborníků pomáhá sebevzdělávání proti stresu stejně jako třeba koupání v moři. HN zkusily vybrat nejzajímavější místa, kde je na internetu možné se učit od opravdových kapacit v téměř jakémkoliv oboru. Od jazyků přes fyziku až po vaření nebo programování. Většina kurzů je na internetu dostupná bezplatně.

Vedle nich jsou samozřejmě i exkluzivní placené kurzy. Například na adrese www.masterclass.com nabízí "nejvulgárnější" kuchař planety Gordon Ramsay výuku vaření. Jde o předem natočená videa ve stylu televizního seriálu, ale s doprovodnou učebnicí. Za 90 dolarů lze Ramsaymu položit i otázku, odpověď však není zaručena. Na zmíněné adrese jsou i lekce šachu od Garryho Kasparova nebo tenisové tipy Sereny Williamsové.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Internet může být nekonečná univerzita plná skutečných expertů.
  • Obrovské množství kurzů je bezplatných, i od prestižních vysokých škol.
  • Učit vás mohou i celebrity, za to je ale nutné hodně připlatit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru