Po desetiletí dominovala v letecké dopravě na celém světě letiště v Singapuru a Hongkongu. Byla klíčovými přestupními stanicemi mezi Asií a zbytkem světa. Kvůli masivnímu rozrůstání dalších asijských letišť je ale jejich vůdčí pozice v ohrožení.

Podle analýz agentury CAPA, která se již více než 25 let zabývá výzkumy leteckého trhu, se nyní investuje po celém světě do výstavby zbrusu nových letišť 255 miliard dolarů. Přitom do projektů v Asii z této sumy putuje až 125 miliard. V Severní Americe a Kanadě investice do nových letišť dosahují pouze 3,6 miliardy dolarů. Do inovací a rozšiřování stávajících letišť podle analýzy CAPA investoři po celém světě vkládají kolem 845 miliard dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru