V prvním pololetí se Česku dařilo nad očekávání dobře a optimisticky vypadá výhled hospodářského vývoje i pro další měsíce. Ekonomové proto zvyšují svoje odhady růstu HDP pro celý letošní rok. Například Česká spořitelna, která v březnu počítala s meziročním růstem 2,8 procenta, zvýšila svůj odhad o tři desetiny procentního bodu. Podle ekonoma banky Michala Skořepy je důvodů zlepšení několik. "Silnější spotřebu čekáme u domácností, které se teď při utrácení cítí čím dál komfortněji díky rekordně nízké nezaměstnanosti a zrychlujícímu se růstu mezd," uvedl Skořepa s tím, že více utrácí i vláda, pro kterou jsou impulzem blížící se volby.

Díky zlepšující se situaci v eurozóně přispívá k lepší kondici hospodářství také rostoucí zájem o české výrobky v zahraničí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.