Dvě třetiny praktických lékařů na Vysočině oslavily 55. narozeniny. V kraji je už dnes nedostatek ordinací, který se ještě prohloubí, pokud praktiky odcházející do důchodu nenahradí mladí. Zatím je ale nenalákaly ani dotace ministerstva zdravotnictví.

Když bývalý ministr Svatopluk Němeček (ČSSD) dotační program v dubnu 2016 vyhlašoval, vyčlenil na něj pět milionů korun a ještě do konce roku očekával desítku zájemců. Nakonec loni půlmilionový příspěvek na zřízení praxe a plat sestry v prvním roce dostali jen dva lékaři, letos ministerstvo rozdělilo 750 tisíc mezi další dva praktiky. Peníze mířily do Ostravy-Poruby, Teplic a Brandýsa nad Labem. K tomu úřad momentálně posuzuje žádosti zájemců z Chomutova a Jeseníku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.