Společnost McDonald's a její franšízanti provozují v Česku téměř stovku restaurací. Sedm z nich s celkem asi dvěma stovkami zaměstnanců řídí Ivana Malivojevič. V rozhovoru pro HN popisuje, jak s tímto typem podnikání začala a co všechno tento byznys obnáší.

HN: Kdy jste začala s podnikáním jako franšízantka? McDonald's byl první taková zkušenost?

Bylo to v roce 1999. Chtěla jsem mít něco svého a zároveň mít vedle sebe silného partnera. McDonald's se jevil jako nejlepší volba. Je to americká firma a to mi bylo také sympatické. Do té doby jsem pracovala pro dvě velké americké společnosti a měla jsem s nimi dobrou zkušenost. Na konkrétní myšlenku mě přivedla moje bývalá šéfová z Úřadu guvernéra státu Virginie v USA, kde jsem po absolvování vysoké školy pracovala rok jako praktikantka. O pár let později jí byla nabídnuta práce pro korporaci McDonald's, měla na starosti marketing v celé Jižní Americe. Když občas přijížděla na služební cesty do Vídně, kde jsem v té době už pracovala pro jednu velkou americkou banku, občas jsme se sešly. Vyprávěla o McDonald's a jejím čechoamerickém zakladateli. Bylo to fascinující a velice mě to zaujalo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru