Do jaké míry finanční úřady pomocí takzvaných zajišťovacích příkazů bezdůvodně škodí úspěšným firmám a do jaké míry tak bojují proti daňovým podvodům, vysvětloval členům vlády ministr financí Ivan Pilný (ANO). Vypracováním zprávy ho pověřil předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) po kritice poslanců, že finanční správa nástroj k potírání daňových úniků používá s mnohdy likvidačními účinky i v případě nevinných firem.

Pilný ministrům sdělil, že s takovou kritikou nesouhlasí. "Nezískal jsem dojem, že by docházelo k plošnému používání, nebo dokonce zneužívání zajišťovacích příkazů," vysvětlil Pilný své stanovisko. Dodal, že podíl podnikatelů, kterým finanční úřad takto zabavil veškerý majetek, nedosahuje ani desetiny procenta všech registrovaných plátců DPH ročně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.