Lidé se stále rádi ve hře Monopoly stávají bankéřem nebo si zahrají na hrdinu v původní americké verzi Dračího doupěte. Odrážejí to výsledky firmy Hasbro, která zvýšila tržby o více než desetinu na 972,5 milionu dolarů a zisk jí rostl o 30 procent na 67,7 milionu dolarů. V odvětví her firma zaznamenala nárůst tržeb o pětinu.  

Vůbec nejúspěšnější jsou hry, u kterých si Hasbro pronajímá autorská práva. Ty vydělávají firmě přibližně tolik, kolik všechny ostatní hračky dohromady. Patří sem už zmíněné Monopoly nebo pistole s gumovými náboji NERF.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Akcie společnosti Hasbro v posledních dnech klesají, nicméně tržby za druhé pololetí stouply.
  • Hračky, ke kterým si firma platí práva, vydělají tolik, jako všechny ostatní hry dohromady.
  • Nejvíce zákazníci utratí za digitální a deskové hry.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.