Do voleb je sice daleko, Andrej Babiš si to ale užívá. "Já myslím, že už to měníme, že už to není Klondike, už se nebudou krást miliardy," říká ministr financí na pódiu hlavního sálu ostravského Domu kultury. Čtyři stovky lidí, převážně důchodců, ale nejen jich, mu nadšeně tleskají. "Tenhle region to má těžké a já po dnešku vím, že sem musím jezdit častěji. Potřebujeme vizi." Zase aplaus. Pak se dostává ke slovu primátor Petr Macura z hnutí ANO a debata se stáčí k venčení psů, jejich výkalům a značkování. Babiš sedí, poslouchá, občas se zasměje, pokýve hlavou.

Dvoudenní návštěva Ostravy je součástí promyšleného marketingu druhého nejbohatšího Čecha. Nakombinuje při ní politickou kampaň s vládní prací − včera s ministrem dopravy Danem Ťokem, taktéž nominantem ANO, zapózoval u poničených mostů na dálnici D47. "Nemůžeme nechat ty mosty spadnout. Ty dálnice navíc stavíme pro vás, pro lidi, co po nich jezdí, a není možné čekat na to, až se právníci dohodnou, kdo má pravdu. My je proto opravíme jako stát a budeme cenu požadovat po konsorciu vedeném Eurovií," vysvětluje lidem bývalý šéf stavební firmy Skanska a Babiš tomu přizvukuje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.