Poslední dva týdny byla návštěvnost kin meziročně horší než vloni. To se mění s příchodem disneyovského filmu Popelka v režii Kennetha Branagha, jenž za víkend utržil 132 milionů dolarů. "Doposud se v kinech hrály dospělé filmy," vysvětluje analytik Paul Dergarabedian v narážce na filmy Padesát odstínů šedi či Focus. "Rodiny, které chtěly vyrazit do kina, zůstávaly stranou a o podobném filmu mohly jen snít."

Popelka, která do českých kin vstoupí ve čtvrtek, se začala hrát nejprve v 3845 kinech v USA a v Kanadě. Ze zahraničních trhů bodovala především v Číně, kde utržila 25 milionů dolarů. Za první víkend na film přišlo 68 procent divaček. Co se diváků obecně týče, z 66 procent se jednalo o rodiny, 31 procent návštěvníků bylo mladších 12 let. "Jde o film se silnou hrdinkou, k níž lze vzhlížet," komentuje to Dave Hollis z Walt Disney Studios.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.