Když jsem poprosila Petra Drahoše do telefonu, aby vyběhl tři schody a pak se dal doleva, s lehkým smíchem mě upozornil, že je na invalidním vozíku. Jako student letecké dopravy dělal paragliding a za špatného počasí narazil do skály. Stalo se to v den jeho dvacátých pátých narozenin. Strávil několik měsíců po nemocnicích a rehabilitačních centrech. Dokončil vysokou školu a další rok se dával fyzicky i psychicky dohromady. Pak mu ale život invalidy přestával stačit.

"Být 24 hodin denně doma a sám nebylo úplně to pravé," popisuje. Rozeslal životopis na pár míst a z Komerční banky dostal odpověď. Práci hledal v podstatě jen dva týdny. Má dobré vzdělání a pozitivní povahu. Na pozici asistenta ředitele pracuje od roku 2013. "Když jsem šel na pohovor k nadřízenému, nevešel jsem se do dveří. Museli otevřít dvoukřídlé dveře," popisuje Drahoš.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.