A máme tu dalšího prezidentského kandidáta: Je jím sedmdesátiletý senátor ODS Jaroslav Kubera. Tedy, ještě ho tak úplně nemáme, protože populární starosta Teplic sice sehnal potřebné podpisy senátorů (stačí deset podpisů, Kubera jich má patnáct), ale o kandidatuře se prý "rozhodne až na poslední chvíli". Kubera je známý bojovník proti zákazu kouření, regulacím všeho druhu a hlavně výborný řečník, který dokázal dokonce rozesmát i delegáty kongresu ODS v době, kdy celá partaj byla v kolektivní depresi. Zda má reálnou šanci na zvolení? To asi ne, zřejmě ani na druhé kolo, ale zcela určitě by překonal výsledek kandidáta ODS z roku 2013 Přemysla Sobotky, který získal 2,46 procenta hlasů. Kubera se nestydí za to, že je politik, straník, a to by v soutěži s kandidáty, kteří se partají ostentativně štítí, bylo osvěžující. A vlastně potřebné pro rehabilitaci stranické politiky v Česku.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru