Náš západní soused si díky spolkovému uspořádání, které svěřuje věci školství zemským vládám, dopřává různých začátků školních prázdnin. Odlišný start dovolených Angely Merkelové a Martina Schulze by tak mohl souviset s jejich původem, protože prvně jmenovaná pochází z Hamburku a až do dospělosti žila ve východní části rozděleného Německa, zatímco on vyrostl na západě. Letos ale začátek jejich volna v prvé řadě určuje to, jak se jim daří v politice.

Takřka nikdo nepochybuje, že kancléřka vstoupí za dva měsíce po volbách do svého již v pořadí čtvrtého vládního mandátu. O to více se pochybuje o jejím soupeři, Schulzovi, který po ztroskotání plánu vyšvihnout se do funkce předsedy Evropské komise doufal a snad i sám počátkem letoška věřil, že stejného cíle dobude oklikou přes návrat na domácí scénu. Protože pokud by v čele SPD porazil Merkelovou, jako německý kancléř by vystoupal současně i na evropskou špičku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru