Volání po zásadní důchodové reformě se objevuje v předvolebních programech většiny politických stran, byť zatím bez konkrétních obrysů. Někdejší premiér a ministr práce a sociálních věcí Vladimír Špidla (ČSSD) je ale přesvědčen, že současný systém je udržitelný. A to i přesto, že česká populace stárne.

"Z dlouhodobých projekcí je zřejmé, že ani do roku 2080 se demografické parametry nezmění natolik, aby byly příčinou rozvratu systému," říká hlavní poradce sociálnědemokratického předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.