Volání po zásadní důchodové reformě se objevuje v předvolebních programech většiny politických stran, byť zatím bez konkrétních obrysů. Někdejší premiér a ministr práce a sociálních věcí Vladimír Špidla (ČSSD) je ale přesvědčen, že současný systém je udržitelný. A to i přesto, že česká populace stárne.

"Z dlouhodobých projekcí je zřejmé, že ani do roku 2080 se demografické parametry nezmění natolik, aby byly příčinou rozvratu systému," říká hlavní poradce sociálnědemokratického předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

V článku se dále dozvíte

  • I při postupném nárůstu podílu důchodců na celkové populaci je současný penzijní systém udržitelný, myslí si někdejší premiér a hlavní poradce současného předsedy vlády Vladimír Špidla (ČSSD).
  • Jeho tým z Úřadu vlády vypracoval studii, v níž hodnotí penzijní reformy v zemích od jihoamerického Chile po země střední a východní Evropy.
  • Jejím hlavním sdělením je, že ústup současné vlády od privatizace penzijních účtů je správnou cestou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.