Největší belgická bankovní skupina KBC vidí v Československé obchodní bance jeden z pilířů svého byznysu. Jen v prvním čtvrtletí letos ČSOB přispěla do čistého zisku skupiny téměř třetinou. Minulý měsíc navíc přijel do Prahy výkonný ředitel KBC, Belgičan Johan Thijs, aby za banku podepsal klíčový kontrakt − ČSOB se v následujících deseti letech stane jediným finančním partnerem České pošty. Nově bude banka moci využít síť poštovních poboček i k výhradnímu prodeji pojištění. KBC svoji konkurenční výhodu na modelu takzvaného "bankopojištění" − sjednocení bankovních a pojišťovacích služeb – staví. A potenciál Česka pro rozvoj tohoto konceptu zdůrazňuje Thijs i v exkluzivním rozhovoru pro HN. "Česká republika je jedním z našich klíčových trhů, takže jakmile se zde objeví příležitost koupit nějaký pojišťovací byznys, měli bychom zájem."

HN: KBC před několika týdny představila svoji strategii pro celou skupinu. Jak chcete reagovat na změny, které v bankovnictví probíhají? A jak do toho zapadá ČSOB?

Vždycky říkám, že vlastně financujeme sny svých zákazníků. Ale také − a to je velkou výhodou skupiny KBC − tyto sny chráníme. Když si lidé chtějí postavit dům, můžeme jim poskytnout peníze. Když je postavený, umíme jim pojistit úvěr i ten dům. Naší výhodou je, že toto vše nabízíme zákazníkovi pod jednou střechou.

V článku se dále dozvíte

  • Belgická bankovní skupina KBC sází na propojení bankovních a pojištovacích služeb, které připravuje i pro ČSOB.
  • Výkonný ředitel KBC Johan Thijs říká, že sjednocení služeb by urychlilo, kdyby skupina koupila v Česku další pojišťovací byznys.
  • "Kdyby se nějaká příležitost na trhu objevila, rozhodně bychom se na ni podívali," řekl v rozhovoru pro HN.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru