Nejsme bílým koněm, odmítá spekulace majitel firmy Liglass Trading CZ Michael Smelík. Jeho společnost získala miliardovou investici na stavbu kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu. Smelík trvá na tom, že je hlavou byznysu a nestojí za ním žádná třetí osoba.

Jak ale upozornily HN, firma nemá téměř žádnou minulost, chybí jí zkušenosti v oboru s tak obrovskými zakázkami a její majitel se zná s lidmi kolem souzeného podnikatele Ivo Rittiga. Přímo s ním se Smelík několikrát setkal. Případ vyvolal v Kyrgyzstánu skandál a Smelík se bojí, že o smlouvu přijde. Plánuje proto o jméno firmy bojovat v Biškeku.

Liglass Trading CZ se k investici v Kyrgyzstánu dostal i díky podpoře Hradu a ministerstva průmyslu. Jak kancléř Vratislav Mynář, tak i náměstek ministra Vladimír Bärtl napsali do Kyrgyzstánu dopisy, v nichž firmu chválí. Jak úřad, tak i Mynář však přiznali, že si Smelíkovu společnost detailně neprověřovali.

Což může být problém, jelikož podnikatel sice říká, že má potřebných 11,5 miliardy korun na stavbu elektráren, avšak neodpovídá na otázku, od koho prostředky získá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.