Původem americký manažer J. R. Smith přivedl v roce 2012 antivirovou společnost AVG na newyorskou burzu, ještě předtím rozjel v Británii virtuálního operátora Dot Mobile. Poslední dobou ale kupuje podíly v nadějných start-upech a radí jim, jak se posunout dál. S několika dalšími kolegy, s nimiž se potkal v AVG, se angažuje v investiční skupině Evolu­tion Equity. Ta před pár dny ukončila příjem peněz pro svůj fond, jenž investuje hlavně do firem z oblasti kybernetické bezpečnosti a analýzy velkých dat. J. R. Smith a spol. už do něj posbírali 125 milionů dolarů, tedy bezmála tři miliardy korun.

"Zájem byl celkem velký, máme víc, než jsme původně plánovali," říká jeden z partnerů Evolution Equity, brněnský podnikatel Karel Obluk. Ten vedl AVG krátce před Smithovým příchodem, pak působil jako jeho technický ředitel. Zakládajícím a řídícím partnerem Evolution Equity je Richard Seewald, který řadu let zastupoval v AVG jednoho ze spolumajitelů firmy, investory z Benson Oak.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru