Ve velkých městech chybí nové byty za rozumnou cenu, množí se proto případy, kdy hlavně menší developeři zanedbávají kvalitu staveb. Když potom lidé žádají odstranění vad a nedodělků nebo finanční náhradu, developer raději navrhne odstoupení od smlouvy a byt nabídne dalšímu zájemci v pořadí. Většina lidí ale o odstoupení od smlouvy nestojí, protože má zajištěnou hypotéku nebo třeba zaplacenou zálohu na vybavení bytu. Společnost Bytecheck, která pro zájemce prověřuje byty před koupí, se s takovými klienty setkává velmi často.

"Pokud lidé propadnou panice, že musí byt rychle koupit, nutně to později vyústí ve zklamání ze špatného rozhodnutí," prohlašuje Pavel Štáf, jednatel Bytechecku. "Čím dál častěji se dokončují byty s ostudnou kvalitou," uvádí. Nejvíce se s tím setkává v levnějších projektech malých developerů například ve Středočeském kraji.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru