Společnost R2G Rohan Czech učinila nabídku na odkup až sta procent akcií textilní firmy Pegas Nonwovens. Jen několik hodin po oznámení záměru se akcie textilky při obchodování na pražské burze vyšvihly na více než 1020 korun za kus. To bylo o téměř deset procent víc než po pondělním závěru obchodování a také víc, než jakou cenu k odkupu R2G momentálně nabízí. Zástupce největších akcionářů vedených brokerskou společností Wood & Co. řekl, že o případném prodeji zatím neuvažuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost R2G Rohan Czech učinila nabídku, že odkoupí až stoprocentní podíl ve firmě Pegas Nonwovens. Nabídla 1010 korun za akcii.
  • Největší akcionář ale o prodeji svého podílu neuvažuje.
  • Pro R2G je ale navrhovaná cifra maximum, přestože po oznámení nabídky stoupla cena akcií Pegasu na historické maximum, více než 1020 korun za akcii.
  • Ředitel nových investic R2G Jakub Dyba v rozhovoru pro HN popisuje, proč je Pegas zajímavá investice a o plánech po případném převzetí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru