Akcie výrobce průmyslových textilií Pegas Nonwovens se v reakci na nabídku výkupu od jednoho z podílníků dostaly na nejvyšší cenu v historii firmy. Zástupce největší skupiny vlastníků, která ve firmě drží podíl téměř 28 procent, ale HN řekl, že o prodeji svého podílu neuvažuje.

Textilku Pegas chtějí ovládnout "exgumárník" Šlemr a zakladatelé Avastu Baudiš a Kučera

Akcie Pegasu na pražské burze v úterý dopoledne posílily o 8,1 procenta na 1020 korun. V pondělí večer firma R2G Rohan nabídla ostatním akcionářům textilky 1010 korun za akcii a uvedla, že už ovládá osm procent textilního výrobce.

Největším akcionářem v Pegasu je skupina Wood Textiles Holding Limited, která sdružuje investory pod vedením pražské brokerské společnosti Wood & Co. V červnu byla tato skupina největším akcionářem s podílem 27,8 procenta. 

"Skupina akcionářů kolem Wood & Co. je v Pegasu dlouhodobým investorem a my věříme, že firma má velice zajímavý růstový potenciál," řekl HN Jan Sýkora, spolumajitel Wood & Co. "V tuto chvíli neuvažujeme o případném prodeji." Sýkora také řekl, že ve Wood & Co. zatím oficiální nabídku neobdrželi.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?