Přes tři století odpočívala na mořském dně potopená galeona San José s pokladem z kolonií. Brzy by však mohla vydat své bohatství − zlato, stříbro, mince, perly, drahé kameny − a hlavně pak smaragdy. Kolumbijská vláda, u jejíchž břehů se loď kdysi potopila, ji chce s pomocí soukromého investora vyzvednout. Dokonce kvůli tomu nedávno vypsala tendr.

První vážný zájemce se vládě už ozval. "Mohu oznámit Kolumbii a světu, že máme nabídku, která naplňuje nejvyšší vědecké, technologické a finanční standardy," řekl prezident Juan Manuel Santos. Dodal, že tento investor má k dispozici opravdu "snový tým" čítající nejlepší světové oceánografy a podmořské archeology.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.