Myslivci dostali nařízeno, že mají po celém Česku lovit divočáky. Ministr zemědělství Marian Jurečka a Státní veterinární správa tak chtějí zastavit šíření afrického moru, který tato zvířata napadá. "Děláme maximum pro to, aby se nemoc nešířila dál na území České republiky. Některá navržená opatření mohou být sice nepříjemná, ale v současnosti jsou nezbytná," prohlásil Jurečka.

Myslivci v celé zemi teď budou moci lovit prasata jakéhokoliv stáří a bez rozdílu pohlaví. V zasažené oblasti na Zlínsku se naopak lovit vůbec nesmí. "Kdyby se do lovu na místě nekoordinovaně pustili myslivci, tak by se to mohlo rozšířit," osvětlil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.